Bronz berou Veselské panenky!
30/05/2018

Jako o černém koni soutěže se před sezónou mluvilo o týmu z Veselí nad Moravou. To hned ve 4. kole hráčky ukázaly, když porazily obhájce titulu slovenskou Iuventu Michalovce! Celou sezónu hráčky dokazovaly, že se budou prát o nejvyšší příčky a závěrečné play - off. Střelecky tým táhla čtvrtá nejlepší střelkyně soutěže Mária Olšovská, která nasázela 187 branek. Máriu výrazně podpořila i pátá nejlepší střelkyně soutěže a to Jana Šustková, která si svými výkony a 185 brankami v sezóně vysloužila dva starty v reprezentaci v zápasech kvalifikace o EURO 2018 proti Dánsku. Navíc po 4 a půl letech mění angažmá, od příští sezóny posílí mistrovský Baník Most, kde si může zahrát o Evropské poháry. Za zmínku určitě stojí i výkony brankařek Simony Lekešové a Adély Hřebejkové, které svůj tým držely v nejtěžších chvílích. Celkově však veselské panenky předvedly fantastický kolektivní výkon a 5. místo se ziskem 30 bodů po základní části si zasloužily.
V Prvním zápase semifinále proti favorizované Slavii navíc předvedly, že chtějí ještě víc a favorita na své půdě přetlačily 28:26. Bohužel však v Praze nedokázaly sérii dotáhnout do vítězného konce a další dva zápasy prohrály.
Chuť si ovšem spravily v sérii o bronz s Olomoucí, i když první zápas se panenkám nepovedl. V zápase sice vedly už o 7 branek, ale zlepšená hra Olomouce v druhé půli sebrala vedení Veselí a i vítězství v utkání. Tak se série stěhovala do Veselí nad Moravou za stavu 1:0 pro Olomouc. Ovšem další zápas ukázal, že se panenky rozhodně nevzdávají a tým z Olomouce jasně přehrály a vyhrály 31:23. Proto musel rozhodnout poslední zápas série. Velmi pohledný a dramatický zápas nakonec vyhrály hráčky veselí 24:22 a po 6 letech vybojovaly pro klub ligové medaile. V Českém poháru se taktéž panenkám velmi dařilo a z final4 si nakonec odvezly také bronzové medaile.
Sezóna ve, které klub nově oblékl dresy brazilské značky Penalty konkrétně modely S11 a využíval i mnohé další produkty jako třeba funkční prádlo a teplákové soupravy Matis se dá hodnotit velmi pozitivně a náš tým Penalty gratuluje Veselí k zisku medailí a doufáme, že naše spolupráce bude i nadále pokračovat.

Copyright © 2019 Winner Sport, a.s.
info@winnersport.info · +420 517 578 119