3x stříbrná DHC Slavia Praha
30/05/2018

Plná očekávání byla sezóna 2017/2018 pro Slavii Praha. Vstup do sezóny však Pražankám moc nevyšel. Dvě udřené výhry o 2 branky se Zlínem a dokonce o branku doma s Porubou vyvrcholily k první prohře, a to s Prešovem doma o 4 branky. Když k tomu připočteme vypadnutí v prvním kole poháru EHF s Běloruským Minskem o jediný gól, tak to určitě nelze počítat za start favorita soutěže. Avšak Slavia se probudila a naběhla na svůj rytmus a získala chuť a bojovnost do dalších zápasů. Z dalších 10 zápasu prohrála pouze jeden a dostala se do bojů o první místo. To jim nakonec o jediný bod uniklo, ale bilance 19 výher, 2 remíz a pouze 3 proher s celkovým počtem 40 bodů, se dá počítat za úspěšnou sezónu.
Když k tomu připočteme senzační jízdu Českým pohárem, kde až ve finále narazily na Most, kterému nakonec podlehli.
V semifinále play-off se střetly s dalším týmem hrající v Penalty a to je tým z Veselí nad Moravou. Tam hned v prvním zápase zjistily, že je nečeká lehká série o postup do finále. První zápas totiž prohrály 28:26. Po počátečním šoku ve Veselí, se hráčky probraly a v domácím prostředí už nenechaly nic náhodě a další dva zápasy vyhrály a tím postoupily do finále. Ve finále je opět čekaly hráčky z Baníku Most. Vstup do prvního utkání se Pražankám moc nevydařil a poločas prohrály 6:12, ovšem po poločase přišel úplně jiný tým, který začal hosty z Mostu dotahovat. Spanilá jízda se však nepodařila dotáhnout do vítězného konce a první zapas Slavia prohrála o jediný gól 20:21. Do dalšího zápasu, který se hrál už na půdě Černých andělů z Mostu. Jeli hráčky z hlavního města s jasným cílem otočit sérii ve svůj prospěch. Vyprodaná hala v Mostě sledovala kvalitní avšak jednostranné zápas pro hráčky Mostu, které si vybudovaly náskok 4 branek a ten si držely do konce utkání.
I když porážka ve třech finále je hodně hořká, tak stále se musí brát nazřetel, že Slavia předvedla fantastický výkon v sezóně a 3 stříbrné medaile je obrovský úspěch a skvělá vyhlídka do budoucna. Střelecky tým letos táhla teprve 19ti letá Veronika Galušková, která nastřílela 185 branek a zúčastnila se také lednového mistrovství světa v Německu. Dále týmu pomohla svými góly reprezentantka a účastnice MS v Německu Alena Šetelíková, která jich nastřílela 133 a výkony brankářek Petry Kudláčkové, která se taktéž zúčastnila mistrovství světa a Michaely Hillebrandové. Celkově tým předvedl po zpackaném začátku skvělou jízdu v sezóně, ve které ukázal, že do budoucna bude ještě lepší a 3 medaile se jednoznačně zasloužil.
Nutno podotknout, že Slavie měla po celou sezónu k dispozici své sešívané červenobílé dresy na míru od brazilské značky Penalty!
Za tým penalty gratulujeme a doufáme v další spolupráci.

Copyright © 2019 Winner Sport, a.s.
info@winnersport.info · +420 517 578 119